fbpx

5 reálných důvodů, proč hazard v Tuchoměřicích nemusí znamenat zisk, ale vysokou ztrátu

person holding brown leather bifold wallet

Kasina mají k automatickým ziskům pro obec daleko. Zejména v této době, kdy vláda hledá každou korunu na snížení státního dluhu. Přinášíme proto 5 reálných důvodů, proč se může zelená pro kasina šeredně zvrtnout.

Aktualizace: Kurzivou doplňujeme text o upřesňující informace.

  1. Stát od roku 2024 sníží příjmy obcí provozující hazard z 65 na 22,5 procent (původně uvedeno 25 %, omlouváme se za překlep), tedy asi na třetinu. Náklady na vybudování a obsluhu obecní infrastruktury kvůli obřímu kasinu (voda, odpady, bezpečnost a další) proto snadno mohou být vyšší než stále nižší zisky z hazardní daně.
  2. Státní dluh je neúprosný a vláda nemá jinou možnost než dlouhodobě zvyšovat své příjmy. Je velmi pravděpodobné, že v budoucích letech bude ve svůj prospěch (nikoliv obecní) danit neřesti (hazard, alkohol, tabák) ještě víc. A tím by se už tak malé hazardní příjmy obce snižovaly ještě víc.
  3. Obec provozující na svém území hazard má příjem pouze z technické hry, tedy z herních automatů. Nikoliv ze hry živé, jako je třeba poker nebo ruleta, tyto příjmy se přerozdělují celostátně všem obcím podle počtu obyvatel, rozlohy a počtu žáků (v tom Tuchoměřice zrovna nevynikají). Je úsměvné představovat si sliby investorů, jak ona zámožná klientela, šejkové z Abú Dhabí, létají přes celý svět do Tuchoměřic, aby si zahráli „bedny“, ze kterých jako jediných může mít obec zisk.
  4. Středočeská hejtmanka Petra Pecková pracuje na tom, aby obce provozující hazard odstřihla od všech krajských dotací. To jsou peníze na sport, kulturu, silnice, čističku a další věci, se kterými nyní obec počítá a které budou chybět.
  5. Pokud by se Tuchoměřická kasina chovala stejně jako ta příhraniční, budou s nimi problémy. Jakýkoliv následný pokus vypovědět s nimi smlouvu by však znamenal předem prohraný soud o ušlé zisky ve vyšších řádech stovek milionů korun.

To vše versus sliby investorů, které nemají čím podložit. Stojí to za to?

Chcete mít informace?

Klikněte na tlačítko níže a my vás budeme informovat o novém vývoji.


Uveřejněno

Narazili jste na nesrovnalost? Dejte nám vědět.