fbpx

CHYSTÁ SE PODVOD NA OBČANECH! Přijďte ve středu na zastupitelstvo a zabraňte tomu!

Zastupitelé sice zítra přijmou vyhlášku, která hazard na území obce zakazuje, ale než začne vyhláška platit, je velmi pravděpodobné, že ještě narychlo dají hazardu zelenou. Dnes nám tuto možnost telefonicky potvrdil starosta obce Pavel Cihlář.

📣 Vyzýváme proto všechny občany, kteří ctí demokratická pravidla hry a volili v referendu proti hazardu, aby zítra v 18 hodin přišli na zastupitelstvo a do očí zastupitelům řekli, co si o tomhle nehorázném švindlu myslí. Tuchoměřice nejsou žádná ruská gubernie, kde rozhoduje ten, kdo víc platí!

Jak je to možné?

  • Vedení obce nejednalo dostatečně rychle (nesvolali např. mimořádné zastupitelstvo ihned po referendu) a vytvořili tak hluché období, kterého využili zástupci hazardu a podali žádost o povolení provozu hazardu v obci. 

Je možné tomu zabránit?

  • Ano, je v kompetenci vedení obce podvodu zabránit. Pokud se bude řídit jednoznačnými výsledky referenda a využije svých pravomocí, nemusí nátlaku ze strany investorů podlehnout. Například může rozhodnout až do 60 dní od podání žádosti o provoz hazardu nebo lze stanovit dřívější datum účinnosti vyhlášky zakazující hazard v obci. Možnosti jsou.

Souvisí to s žalobou pana Kejmara na referendum?

  • Ne, s žalobou na platnost referenda nemá tato situace nic společného.

Uvidíme se na zastupitelstvu.

Chcete mít informace?

Klikněte na tlačítko níže a my vás budeme informovat o novém vývoji.


Uveřejněno

Narazili jste na nesrovnalost? Dejte nám vědět.