fbpx

Hazard chtěl obejít zákon. A tak jsme vrátili úder!

man and woman holding each others hands

Bitva o Tuchoměřice bez hazardu je snad u šťastného konce. Na definitivní závěr si ale ještě musíme počkat.

Vedení obce do poslední chvíle tvrdilo, že nenašlo žádnou cestu, jak neudělit hazardu souhlas s umístěním herny ještě před účinností vyhlášky o zákazu hazardu v obci (hazard by tak de facto na našem území mohl být provozován navzdory referendu). Žádost podalo jedno z kasin (Bonver – Žák – Marek Vašut – dobrý soused – větší klobásy – peníze všem – pamatujete?), přestože moc dobře vědělo, jak referendum dopadlo.

Přesto do pátku 27. října souhlas neudělilo (tehdy uplynula ona klíčová 30denní lhůta pro vyjádření k žádosti). Proč? Protože jsme vytáhli „eso z rukávu“. 🃏

Využili jsme našich zákonných práv a z mnoha důvodů jsme podali v této věci námitky. Obecní úřad poté nemohl jinak, než ve své aktivitě vyčkat, dokud o našich námitkách nerozhodne krajský úřad (doposud o ni podle našich informací nerozhodl).

Naším cílem bylo kromě posouzení námitek také získat čas a překlenout hluché období až do dnešního dne, 2. listopadu, kdy obecní vyhláška o zákazu hazardu začíná být účinná. Kdokoliv totiž bude o žádosti hazardu rozhodovat po tomto datu, nebude moci jinak, než ji s ohledem na platnou a účinnou vyhlášku zamítnout.

A aby toho nebylo málo, podle našich informací na sebe obecní úřad před několika dny podal návrh na podjatost. Krajský úřad tak toho bude mít k posuzování víc než dost.

Včera byl tedy poslední den, kdy kasina ještě mohla získat zelenou. A pokud se tak nějakým zázrakem nestalo, vypadá to, že naše bitva je konečně u konce. Dokud to ale nebude černé na bílém, je předčasné slavit. Proto neusínáme na vavřínech a budeme vás o všem i nadále informovat.

Chcete mít informace?

Klikněte na tlačítko níže a my vás budeme informovat o novém vývoji.


Uveřejněno

Narazili jste na nesrovnalost? Dejte nám vědět.