fbpx

Kam zamíří hráči a gambleři po zákazu hazardu v Praze?

people sitting on chair in front of table

Možná se to někomu zdá nepochopitelné, ale největší zisk mají kasina ze skupiny pravidelných hráčů, kteří hrají technické hry (automaty). V roce 2022 to bylo 17 miliard korun (31 % ze všech hazardních her včetně loterijních a online).

Od 1. 1. 2024 doběhnou licence a v Praze je již nebude možné provozovat.

Pro kasina a lidi podnikající v hazardu to bude citelná ztráta. Kasina vědí, že tato skupina lidí hrát nepřestane.

Je to závislost, kterou nemusíme chápat, může se normálnímu člověku zdát nepochopitelná, ale je to realita. V České republice je 1,6 % populace, která pravidelně hraje. Takových hráčů je v ČR 3x více, než lidí užívající pravidelně tvrdé drogy! 

(Zdroj: https://www.vlada.cz/assets/ppov/protidrogova-politika/media/Priloha-k-TZ-2022-11-22-Zprava-o-nelegalnich-drogach_final.pdf)

Kasina tedy hledají lokality mimo Prahu a jsou připravena pro tuto skupinu lidí investovat miliardy korun do nových hazardních parků. Dle investorů by v Tuchoměřicích mělo být více než 680 hracích automatů. Tuchoměřice by se tak staly 4. největším rájem hazardu v ČR hned po Praze, Plzni a Chvalovicích (Hatě).

Proto se nyní kolem celé Prahy plánují nová kasina. Vestec, Hostivice, Jesenice, Tuchoměřice atd. Kasina budou nabízet hráčům zdarma svozy z center. Není to věc pouze Prahy, ale i dalších měst jako jsou České Budějovice nebo Brno.

Zaměstnanci kasina, ochranka, hotelový personál, krupiéři, případně dámská společnost, která se kolem kasin pohybuje, jak dokazují stránky investorů (www.bonver.eu), všichni budou hledat ubytování v okolí. Dle investorů to bude přes 400 zaměstnanců. 

Tohle má být opravdu velký projekt a koncentrace hazardu v ČR. 

  • Opravdu je možné věřit, že to nebude mít vliv na naši obec, která má cca 1600 obyvatel?
  • Opravdu je možné věřit, že úplatek ve formě daní z hazardu, kterým se uplácí obce, nám vynahradí ztracený klid?

A nyní si představte, že kasina se postaví, ale určení daní se změní a obce o slibované miliony přijdou. Mimochodem, tak to sliboval připravovaný vládní balíček ještě nyní v červnu 2023. Hazardní lobby však zatím vyhrála. Zatím! 

Vyjádřete svůj názor v referendu dne 15. září 2023 od 7-22 hodin na obecním úřadě v Tuchoměřicích.

Chcete mít informace?

Klikněte na tlačítko níže a my vás budeme informovat o novém vývoji.


Uveřejněno

Narazili jste na nesrovnalost? Dejte nám vědět.