fbpx

Obec jedná s kasiny o výstavbě již rok

person writing on white paper

9. května 2023, den před zastupitelstvem, kdy se mělo hlasovat o kasinech, se měli konečně občané Tuchoměřic možnost dozvědět více informací. Kasina dostala prostor představit se veřejnosti přímo na obecním úřadě, obec rozeslala pozvánky veřejným rozhlasem a uveřejnila pozvánku ve zpravodaji.

Ve zpravodaji měla obě kasina představení formou inzerce. Na zasedání se osobně vyjadřovali zastupitelé, jak budou hlasovat: jednoznačně pro na zasedání se vyjádřili zastupitelé pan Kubala, Rolc, Hejra, Novák, Střelba.

Do dnešního dne proti kasinům otevřeně nevystoupil žádný zastupitel a nezaznívají ze strany obce žádná fakta o dopadu kasin na obec a její infrastrukturu.

Jenže jednání obce s kasinem probíhají již rok! Až po zveřejnění několika článků v novinách se zvedla vlna dotazů občanů Tuchoměřic, kteří žádali více informací a po zmiňované schůzce žádali referendum.

To hned 10. 5. na zasedání obecního zastupitelstva, den po veřejné debatě s investory, která vzbudila velký zájem veřejnosti, navrhla zastupitelka Barbora Boulová.

Naše iniciativa si klade za cíl informovat o dopadech hazardu a kasin na obec. Pokud vás napadají další důvody, proč kasino v Tuchoměřicích mít, kromě nejistého daňového příjmu pro obec, pak nám napište.

Chcete mít informace?

Klikněte na tlačítko níže a my vás budeme informovat o novém vývoji.


Uveřejněno

Narazili jste na nesrovnalost? Dejte nám vědět.