fbpx

Co když se nesplní pohádkové vizualizace?

close-up photography of lucky arcade with Bar, Bar, and Star

Drahá auta, kultivovaní návštěvníci, noblesní interiéry, inspirace v Monacu a živá hra… Zástupci investorů prezentovali na veřejném setkání s občany své plány, jak by měl v praxi vypadat provoz v nových kasinech. Jedna věc jsou pohádkové vizualizace na papíře a druhá reálný život v praxi.

Pokud investoři dostanou povolení, je už ale potom jen na nich, jak a kdy své představy naplní nebo pozmění.  

Podle jejich slibů by do tuchoměřického kasina měla jezdit pouze movitá zahraniční klientela a obci nehrozí žádné nebezpečí spojené se zvýšenou kriminalitou nebo závislostí. V případě, že by se tento podnikatelský koncept ukázal jako neživotaschopný, je jen na investorech, jak se jejich plány budou vyvíjet. Pokud se rozhodnou cílit na jiné návštěvníky, nebo změnit počet herních automatů, půjde už o rozhodnutí, na které obec nebude mít vliv. Z luxusního kasina se tak jednoduše může stát obyčejná herna plná automatů.

A co může následovat? V případě, že by se představitelé obce dohodli, že povolení hazardu v obci bylo špatné rozhodnutí, a chtěli by jej změnit, není to jednoduchá cesta. Zkušenosti obcí, které se do boje s hazardem pustily v minulosti, napovídají, že rušení platných licencí je velmi náročný a dlouhý proces.

Příkladem může být Chomutov, který se s dopady hazardu potýkal dlouhé roky. Do roku 2014 byl počet heren regulován, následně byla odsouhlasena tolerance nulová. Ještě v roce 2012 bylo ve městě 63 heren s téměř 770 provozovanými technickými herními zařízeními. I přes opakované vydávání přísných restriktivních vyhlášek zakazujícími hazard trvalo dalších několik let, než platné licence jednotlivým provozovatelům vypršely, v několika případech byly vedeny i soudní spory.

Chcete mít informace?

Klikněte na tlačítko níže a my vás budeme informovat o novém vývoji.


Uveřejněno

Narazili jste na nesrovnalost? Dejte nám vědět.