fbpx

Shoda v koalici: Výnos obcí z hazardu klesne o dvě třetiny. Povolení hazardu tak přestává dávat ekonomický smysl

photo of game machines

Výnos obcí, které mají na svém území povolen hazard, klesne podle čerstvých informací na základě dohody ve vládní koalici z 65 na pouhých 22,5 procent, tedy téměř o dvě třetiny (informovaly o tom Seznam Zprávy). Započteme-li náklady obce, které s hazardem souvisejí (voda, odpady, čistička, kriminalita a další), povolení hazardu už nedává ani ekonomický smysl.

Stávající stavNová shoda
65 % obcím (kde je hazard povolen, a to podle počtu vyherních automatů), 35 % státu45 % obcím (22,5 % obcím, kde je hazard povolen podle počtu vyherních automatů a 22,5 % všem obcím) a 55 % státu
Výnos obcí a státu z technických hazardních her (zjm. výherní automaty). Zdroj: Seznam zprávy

Modelový příklad: Pokud obec XY dosud měla příjem z technických hazardních her 1 milion korun a náklady na infrastrukturu spojenou s provozem kasin by činily 350 tisíc korun ročně, od příštího roku by její příjem klesl o dvě třetiny na 330 tisíc korun. Výsledek hospodaření v tomto modelovém případě by byl minus 20 tisíc korun.

Srovnáme-li nové skutečnosti o výnosu obcí z hazardu se stamilionovými sliby, které zástupci kasin předkládali občanům Tuchoměřic na jarní veřejné debatě, dojdeme nutně k tomu, že jedinou zodpovědnou aktivitou zastupitelstva by mělo být hazard na území obce zcela zakázat.

Provozovat totiž tak nevýhodnou aktivitu, navíc s drtivými negativními sociálními jevy, nedává žádný smysl.

Chcete mít informace?

Klikněte na tlačítko níže a my vás budeme informovat o novém vývoji.


Uveřejněno

Narazili jste na nesrovnalost? Dejte nám vědět.